У львівській області відкрили першу сонячну електростанцію!

У самбірському районі Львівської області 20 травня  було відкрито першу  на території всієї Львівщини сонячну  електростанцію. Потужність новозбудованої станції на даний момент становить 3,1 МВт, але проектна  робоча потужність становить 9,9 МВт.

Село Раливка, стало першими, хто виділив земельну ділянку, та  приклали всі зусилля, щоб інвестиційних проект сонячної електростанції був реалізований  саме  у них. Сонячна енергетика  є «чистою» до навколишнього середовища, та  не  потребує надзвичайно великих капіталовкладень.

За словами директора  ТОВ «Самбірська електростанція» - Максима Козицького,  систему  з 10 000 сонячних панелей  обслуговують лише  до десяти працівників. Споживачем виробленої електроенергії є ДП «Енергоринок», яке потім далі постачає електроенергію в загальнонаціональну  мережу. Оптимальними місяцями для роботи електростанції вважаються: квітень, травень та вересень, адже  світловий день є довгий, а  температурний рівень помірним, що дозволяє працювати сонячним панелям на 100%  ефективності. Спекотлива  та пахмурна погода знижують ефективність  виробництва електроенергії.

До відома: Самбірська електростанція, це спільний  українсько-чеський проект  компаній  «Еко-оптима» та «ТТС-Енерго» Сума  інвестицій становить приблизно 1,5 мільйона євро за 1 МВт виробничої потужності. За підрахунками спеціалістів період  окупності даного проекту становить 6-7 років, що вважається високим економічним показником, а напрямок енергетики вважають одним з найперспективніших у майбутньому.